Slavko Nedić – 50 godina života s glazbom (kratki umjetnički životopis)
Slavko Nedić rođen je 31. srpnja 1959. godine u Tolisi (Bosanska Posavina, BiH) gdje je završio osnovnu školu. Gimnaziju je pohađao u Bolu na Braču, a diplomirao je 1986. godine u Zagrebu na Katoličkom bogoslovnom fakultetu na temu o pastoralu glazbe: Crkvena glazba i pjevanje u župskoj zajednici. Glazbom se bavi od 12. godine, kada počinje svirati basprim u tamburaškom orkestru. Konkretniji glazbeni put započeo je 1974. godine u Bolu na Braču svirajući bubanj u grupi Akvinac koja je, pod vodstvom patera Mije Horvata, glazbeno animirala misna slavlja na Misi mladih u Veloj crkvi.
Dolaskom u Zagreb (1980. godine) nastavlja se aktivnije baviti glazbom. Godine 1981. osniva Grupu F, potom Karizmu s kojom snima dva albuma: “Pobjednici smrti” (1984.) te “Ako sam već rijeka” (1987.). Od 1983. godine, počinje voditi Zbor mladih u crkvi na Pešćenici u kojoj i danas vodi Dječji zbor Kažotići te svira gitaru u grupi RiM koju su 2009. godine osnovale njegove kćeri Ružica i Maja. Grupa RiM je snimila nekoliko singlova te, što samostalno što skupno, održala više od stotinu nastupa od kojih su neki bili na otvorenom pred više desetaka tisuća ljudi.
Skladateljski opus:
Skladateljski opus Slavka Nedića čini više od sto pedeset autorskih skladbi, a ako se tome dodaju obrade i aranžmani, opus je mnogostruko veći te se u ZAMP bazi pod njegovim imenom nalazi više od 330 skladbi. Osim skladbi, komponirao je i nekoliko većih glazbenih djela poput: “Slike iz Hrvatske” (neoklasična suita u 24 stavka objavljena 1997.); mjuzikl “Zaljubljeno voće i povrće” na tekst Ane Horvat (praizvedba svibanj 1999.); dvije Mise: “Angelus: Misa sv. Dominiku” i “Misa sv. Josipu” ; dva oratorija: “Trinaesti učenik” na tekst Ivana Goluba te “Na križu Križ” na tekst Mate Marčinka. Uz Edina Dinu Zonića, koautor je glazbe i aranžmana mjuzikla “Sarajevski krug” (praizvedba lipanj 1995.). Tekstove za mjuzikl napisali su Rade Čikeš Medan, Edin Dino Zonić i Mustafa Tanović. Inače, “Sarajevski krug” jedini je mjuzikl s ovih prostora koji je pokazno igran i na Broadwayu.
Godine 1987., započeo je skladanje rock opere “Muka Kristova” prema istoimenoj drami Rajmunda Kuparea, na libreto Nenada Mirka Novakovića koji je, nažalost, 1989. poginuo u prometnoj nesreći, prije no što ga je dospio dovršiti. Pisanje libreta, 2019. godine, preuzela je Iva Čuvalo. Osim toga, istovremeno sklada još nekoliko glazbenih djela koja su u različitim fazama dovršetka, primjerice mjuzikli “U sjeni Svetog Križa” i “Josipov san” (oba na libereta Ive Čuvalo) te suita “Mojoj majci”.
Slavko Nedić surađivao je na nekoliko kazališnih predstava: skladao je glazbu za “Prsten želja” (produkcija kazalište “Žar ptica”, 2000.), “Božje siroče” (Dubrovnik, 1988.) te radio aražmane za “Iznenađenje” i “Šegrt Hlapić” (glazba Emilio Kutleša).
Za svoj skladateljski rad primio je više priznanja, među kojima je i Porin 2008. godine za autorski album “Čovjek i Bog iz Nazareta” (tekst Marko Pandurević), kao najbolji album popularne duhovne glazbe, te desetak nagrada na festivalima duhovne glazbe – “Uskrs fest” i “Frama fest”.
Slavko Nedić redoviti je član Hrvatskog društva skladatelja (HDS) koje mu je 2024. godine dodijelilo godišnju nagradu za doprinos hrvatskoj glazbi. Slavko Nedić redoviti je član Hrvatskog društva skladatelja (HDS).
Diskografski opus:
Osobna diskografija Slavka Nedića sastoji se od 7 albuma i dva singla. Albumi: “Karizma – Pobjednici smrti” (Glas Koncila 1984.), “Karizma – Ako sam već rijeka” (Dominikanski provincijalat 1987.), Enio band – “Samo poljupci” (Suzy, 1989.), Musical – “Sarajevo Circle / Sarajevski krug” (PG Records / Croatia Records, 1996.), “Slavko Nedić – Slike iz Hrvatske” (Angelus 1997.), Siniša Česi – “Zahvali” (Cro sacro / Croatia Records 2007.), Glumci u Zagvozdu – “Čovjek i Bog iz Nazareta” (Cro sacro / Croatia Records, 2007.) te singlovi: Razni izvođači – “Utakmica ljubavi” (Himna 4. europskog kršćanskog nogometnog prvenstva 2002.) i Angelus feat. papa Ivan Pavao II – “Dragi Hrvati” (singl povodom dolaska pape Ivana Pavla II. u Hrvatsku 2003.)
Kao skladatelj, aranžer, glazbeni producent ili studijski glazbenik objavio više od 60 nosača zvuka od kojih je velik broj upravo iz područja novije duhovne glazbe: Kefa, Glasnici nade, Navještenje, Ivo Fabijan, 5 D, Sv. Barbara, Knežija, Mali Prečkanci, Arabeske i dječji zbor Kažotići iz Zagreba, Anima iz Koprivnice, Frama Tomislav Grad, Apostoli mira iz Mađareva, Omega iz Ivanić grada, Jukić iz Sarajeva (BiH), Alfa iz Novog Šehera (BiH), Anima iz Koprivnice, Apostoli mira iz Mađareva, Frama Tomislav Grad, te Tau, Tigrovi tame, Raščica, TS fra Ilija StTarčević, Tigrovi tame, Raščica, Adoro i dječji zbor Izvor iz Tolise (BiH).
Osim duhovne glazbe, aktivan je i na području pop, rock i zbavne glazbe. Kao prateći glazbenik ili sound servis surađivao je s mnogim glazbenicima među kojima su: Mandi, Danijel Popović, Dražen Žanko, Klinci s Ribnjaka, Branko Bogunović, ITD Band, Angels of Blues, Patareni, Gabula, Lesi se vraća kući, Apostoli mira, Dominik, Hosana i mnogi drugi. Od 2020. godine, kao skladatelj surađuje s Rockoko Orchestrom Tihomira Ivanetića, čime svoje djelovanje širi i na područje tamburaške glazbe.
Kao urednik izdanja Hrvatskoga katoličkog radija i Cro sacro etikete Slavko Nedić potpisuje 83 albuma od kojih je njih 6 osvojilo Porina, a još 9 bilo nominirano.
Hrvatski katolički radio:
Lipnja 1998. godine, Slavko Nedić na Hrvatskom katoličkom radiju (HKR) pokreće emisiju “Sacro ritam”, čiji je autor i urednik, a emisija se bavi duhovnom glazbom novijih glazbenih oblika. U kolovozu 1999. biva imenovan urednikom duhovne glazbe na istom radiju, u veljači 2000. postaje urednik glazbenog programa HKR-a, a tu funkciju obnaša i danas. Emisija “Sacro ritam” pokrenuta je s ciljem praćenja, predstavljanja i promicanja hrvatske Cro sacro scene, poput festivala duhovne glazbe, najava koncerata, promocije pjesama, albuma, izvođača i zajednica mladih. Međutim, emisija i njen urednik Slavko Nedić pokrenuli su i nekoliko projekata koje su na hrvatskoj glazbeno-duhovnoj sceni ostavile značajan trag poput: “Advent u novom ruhu” (obrade adventskih pjesama u novim aranžmanima), “Cro sacro Maksimir” (veliki dvodnevni koncert popularne duhovne glazbe održan 1999. godine), “Naša misa” (projekt vezan uz tematiku pjesama koje se izvode na Misama mladih), “Popularni Porin” (pokretanje kategorije popularne duhovne glazbe unutar nagrade Porin) te “Korizma u novom ruhu” (obrade korizmenih pjesama u novim aranžmanima). Urednik emisije, Slavko Nedić, sa Želimirom Babogredcem, inicijator je pokretanja “Cro sacro” etikete kojom je HKR u suradnji s Croatia Records od 2004. godine počeo objavljivati albume Cro sacro scene.
Osim emisije “Sacro ritam”, Slavko Nedić je tijekom proteklih 25 godina na HKR-u pokrenuo i vodio još niz emisija: “Glazbene novice”, “Glazbene minute”, “Vrijeme za gospel”, “Lijepom našom uzduž i poprijeko”, “HKR rock club”, “Glazba bez riječi”, “U društvu sa…”, “Croatia Records vas nagrađuje”, “Novi zvuk”, “Retro fon”, “Evergreen blok”, “Lagano za dušu i tilo”, “Klasične minute”, “Gost urednik”, “Gost glazbeni urednik”, “Mojih 5 za 5”, “Noć hrvatskih glazbenika” i “Ljudi iz sjene”. Kao urednik i inicijator, autor je nekoliko kultnih emisija HKR-a koje i danas traju: “Hrvatsko narodno blago”, “Musica sacra” te “Inozemna duhovna glazba”.
Emisija “Sacro ritam” i njezin autor i urednik Slavko Nedić dobili su nekoliko vrlo značajnih priznanja:
– priznanje Fender-Mega muzika za ukupni doprinos hrvatskoj glazbi (2016.)
– priznanje Hrvatskog društva katoličkih novinara za 20 godina postojanja (2018.)
– nagrada Hrvatske udruge hrvatskih radijskih nakladnika – HURIN brončani mikrofon (2018.)
Povodom 15. godišnjice emisije, 2013. godine, na DMC televiziji pokreće sestrinsku emisiju “Kristonalitet” koja na televizijski način prati događanja na Cro sacro sceni. “Kristonalitet” je , na žalost, i danas, jedina televizijska emisija o toj temi.
Slavko Nedić inicijator je i voditelj tribine “Moje pjesme, moje molitve” koja od 2018. godine u organizaciji HDS-a predstavlja duhovne i produhovljene pjesme i autore.
Pisana riječ:
Osim što se glazbom aktivno bavi kao skladatelj, aranžer, glazbenik i sound servis, Slavko Nedić o njoj i piše osvrte, komentare, recenzije i kolumne. Tekstove je objavljivao u listovima: “Status” – glasilo HGU (kolumne: “Midi glazba” i “Popularne duhovna glazba u Hrvatskoj”), “Pogled” (kolumna “SlaNe Note”), “Glas Koncila”, “Sveta Cecilija”, “Spectrum”, “Mi list mladih”, “Crkva u malom”, Cantus te na portalima: Laudato.hr, i HKM te Glazba.hr na kojima i danas povremeno piše, a redoviti je kolumnist na portalu Glazba.hr.
Napisao je uvodnike za više od 30 glazbenih izdanja.
Objavio je knjigu “20 godina festivala Hodočašće u došašće” (Župa Uznesenja BDM, Pakrac 2017.) te uredio i objavio zbirku poezije i uglazbljenih tekstova Nenada Mirka Novakovića “Isusov poeta” (Glas Koncila, Zagreb, 2019.). Kao glazbeni redaktor potpisuje objavljivanje tri pjesmarice duhovnih pjesama: “Svi slavimo Gospodina” (Jelsa 1986., 1987. te 1995.); “Uskrsna pjesmarica” (Zagreb, 1994.) te “Nebeski cvijet” (Donja Tramošnica 2023. i 2024.), a kao urednik i sedam notnih izdanja “Uskrs festa” (2002., 2003., 2004., 2005., 2006., 2007. i 2008.).
Festivali duhovne glazbe:
Posebno su značajne aktivnosti Slavka Nedića na “Uskrs festu”, nastarijem festivalu popularne duhovne glazbe, na kome je redovito nastupao od 1981. do 1989. godine. Krajem devedestih bio je redoviti član izborne komisije te član ocjenjivačkog žirija na samom Festivalu. 2002. godine postaje umjetnički direktor i u suradnji s povjerenikom za pastoral mladih, vlč. Robertom Šreterom, vrši potpunu reorganizaciju festivala kojom mu daju novu dimenziju. Festival prelazi u KD Vatroslav Lisinski uz izravni prijenos na HKR-u i Radio Sljemenu, a odgođena snimka prikazuje se na Hrvatskoj televiziji. Organizira snimanje pjesama te se prvi put, u nakladništvu HKR-a i Ureda za pastoral mladih Zagrebačke nadbiskupije, objavljuje i CD sa studijskim snimkama Festivala. Umjetnički direktor Festivala ostaje do 2016. godine, a potom još dvije godine (2018. i 2019.) i njegov izvršni direktor.
Zajedno s vlč. Krunoslavom Pačalatom u župi bl. Alojzija Stepinca u Koprivnici pokreće festival Stepinčeve note koji je održavan od 2004. do 2013., a znao je trajati čak četiri dana i uključivao je nastupe župskih i dječjih zborova te zborova mladih Varaždinske biskupije te večer na kojoj su nastupale “Jake snage Cro sacro scene”.
Značajan doprinos Slavka Nedića vidljiv je i na festivalu “Hodočašće u došašće” koji se u prosincu održava u Pakracu, a na kome više od 15 godina sudjeluje kao savjetnik i član organizacijskog tima. Povodom 20. obljetnice Festivala napisao je njegovu monografiju. Kao savjetnik ili član žirija sudjelovao u oblikovanju mnogih drugih festivala poput: “Frama fest” (Sarajevo), “Marija fest” (Molve), “Krapina fest” (Krapina), “Duga” (Ludbreg), “Zlatna harfa” (Zagreb) i “Dobri Pastir” (Varaždin).
Godine 2013., na DMC televiziji pokreće emisiju “Kristonalitet” koja na televizijski način prati događanja na Cro sacro sceni. “”Kristonalitet” je i danas jedina televizijska emisija o toj temi.
Slavko Nedić inicijator je i voditelj tribine “Moje pjesme, moje molitve” koja od 2018. godine u organizaciji HDS-a predstavlja duhovne i produhovljene pjesme i autore.
Slavko Nedić – 50 godina života s glazbom (1974. – 2024.) Popis objavljene diskogarfije
01. Karizma – Pobjednici smrti – Nakladnik Glas Koncila 1984.
02. Karizma – Ako sam već rijeka – Nakladnik Dominikanski provincijalat 1987.
03. Enio band – Samo poljupci – Nakladnik Suzy 1989.
04. Alfa – Žedan kamen – Nakladnik Župni ured Novi Šeher 1990.
05. Gabula – Gabula 1986-1992. demo CD sa 6 pjesama 1990.
06. Ivo Fabijan – Tvoja me ljubav vodila – Nakladnik Jugoton 1991.
07. Jukić – Uhapšen u svojoj magli – Nakladnik Tebis Sarajevo 1991.
08. Glasnici nade – Glasnici nade – Nakladnik Dominikanska provincija Zagreb 1991.
09. Ivo Fabijan – Vukovarska Golgota – Nakladnik Horvatek & Sin 1991.
10. Duo Anima – Molitva pod zvijezdama – Nakladnik Krćanska sadašnjost 1991.
11. Vokalni ansabl Grič – … Hrvatska nam pjesma leti – vlastita naklada 1991.
12. Mato Oršolić Ciki – Posavino zemljo mila – Nakladnik 106. brigada HVO 1992.
13. Vjeko & Alfa – Simbol slobode – Nakladnik HVO Novi Šeher 1992. (ratna kaseta – miks sa 4 kanala)
14. Drale & Raščica – Ne damo te dome mili – Nakladnik HVO Orašje 1993.
15. Tunja Oršolić Makarić – Bože blagoslovi Bosnu – Nakladnik HVO Orašje 1993.
16. Anima – Povratnik – Nakladnik Golden Time V. Toplice 1993.
17. Anto Jularić – Tebi za ljubav – Nakladnik Pan music 1993.
18. Ivo Fabijan – 10 zapovjedi – Nakladnik Pelex GmBH 1993.
19. Jasmin Pobrić Luis – Put za Bosnu – Nakladnik Pan music 1994.
20. Arabeske – Da se Bosni vratim- Nakladnik Islamski centar Zagreb 1994.
21. fra Ivan Opačak – Putokazi sna – vlastita naklada 1994. (ratna kaseta – miks sa 4 kanala)
22. Uragan – Iz kruga, 1994. (ratna kaseta – miks sa 4 kanala)
23. Tigrovi tame – Nemoj te me pitati – Nakladnik Angelus 1994.
24. Navještenje – Rodio se Bog i čovjek – Nakladnik Župni ured Navještenja BDM Velika Gorica 1994.
25. Posavski bećari – Ponosna je Posavina – Nakladnik Angelus 1994.
26. Zajednica mladih župe Marija Pomoćnica – K izvoru života – Nakladnik Katehetski salezijanski centar 1994.
27. Ivo Fabijan – Grobar i lopata (radni naziv albuma) – Nakladnik ? 1994.
28. Anima – Moja Podravino Nakladnik Animaton 1994.
29. Marina – 13 mi je sretan broj – Nakladnik Animaton 1995.
30. Ružica Marić – Nije nam suđeno – Nakladnik Angelus 1995.
31. Tigrovi tame – Izdala me pjesma – Nakladnik Angelus 1995.
32. Vox – Zaključano doba, vlastita naklada 1995.
33. Sarajevo circle – Nakladnik PG records Linz Austria 1996.
34. Sarajevski krug – Nakladnik Croatia records 1996.
35. Jukić – Povratak – Nakladnik Franjevačka teologija Sarajevo 1996.
36. Belinda Bedeković – Ljubavni feeling – CD singl s četri pjesme
37. Kefa – Kruh – Nakladnik Župni ured sv. Petra 1996.
38. Šegrt Hlapić – glazba iz kazališne predstave ?
39. Slavko Nedić – Slike iz Hrvatske – Angelus 1997.
40. Djeca i mladi sv. Maksimilijana – Mariji majci Crkve – Nakladnik Ž. ured Marije Majke Crkve 1997.
41. Glazbena scenska čarolija Hlapić i djeca. Šegrt Hlapić, 1997.
42. Tau – Molitva za njih – Nakladnik Franjevački samostan Tolisa 1998.
43. Tigrovi tame – Loša navika – Nakladnik Croatia records – 1998.
44. zbor Mirjam i TS župe UBD Marije Tolisa – Polnoćka u Tolisi (1999)
45. Mladi sc. Maksimilijana – Gdje pastiri noćaas hite, promo uzorak, vlastita naklada sutoraIvan Živanović 1999.
46. TS fra Ilija Starčević – Tambura u srcu (2000)
47. Frama Tomislavgrad – Vjetar što me nosi – nakladnici Naša ognjišta, Franjevački samostan Tomislavgrad i Hrvatski katolički radio 2000
48. Zbor Mirjam – Uskrsnu Isus doista – Nakladnici Franjevački samostan Tolisa i Hrvatski katolički radio 2000
49. Zbor Mirjam – Hvaljen Isus Marijo – Nakladnici Franjevački samostan Tolisa i Hrvatski katolički radio 2001
50. Tau – tvoj trag u meni – Nakladnici Franjevački samostan Tolisa i Hrvatski katolički radio 2001
51. Ribari svetog Jakoba – Razapeta jedra – Nakladnik Župa sv. Jakoba, Prelog 2001.
52. Razni izvođači – Utakmica ljubavi (Himna 4 europskog kršćanskog nogometnog prvenstva) – promo singl Zagreb 2002
53. Pohođenje – Iz nemira i lutanja – Nakladnici Hrvatski katolički radio i samostan pohoda marijina 2002
54. Mali Prečkanci – Pjesme moje duše – Nakladnici HKR/Župa Prečko – Zagreb 2002
55. Razni izvođači – Advent u novom ruhu – Nakladnik Hrvatski katolički radio 2002 (nominacija za Porina 2003 u kategoriji duhovne glazbe)
56. Angelus feat papa Ivan Pavao II – Dragi Hrvati, Nakladnik Hrvatski katolički radio 2003. promo singl
57. Apostoli mira – Ljubav svih vjekova, Nakladnik Laudato 2004.
58. Misterij – Božićni misterij – Nakladnik zaklada ICMM Zagreb 2005
59. Kefa – Hvalospjev ljubavi – Nakladnik Laudato 2006
60. Glumci u Zagvozdu – Čovjek i Bog iz Nazareta, Nakladnici Cro sacro i Croatuia Records 2007 (dobitnik Porina 2008. za najbolji album popularne duhovne glazbe)
61. Siniša česi – Zahvali – Nakladnici Cro sacro i Croatuia Records 2007.
62. Stepinćeve note 2009 liive, 2 CD, Nakladnik Župa bl. Alojzija Stepinca Koprivnica 2009.
63. Omega – Bože moj, probudi me – Nakladnik Laudato (2009)
64. Drago Siladi i prijatelji – Poznajem sanjara, Nakladnik Arija CD 42, 2014.
65. Razni izvođači – Korizma u novom ruhu, Nakladnici Cro sacro i Croatuia Records 2015.
Gost i ostalo:
66. Kefa – Radost postojanja – Nakladnik Glas Koncila 1985.
67. 5 D – Na tvom putu – Nakladnik Franjevački samostan MB Zagreb 1986.
68. Sve pjeva Bogu svet – Nakladnik “U pravi trenutak” Đakovo 1988.
69. Mi – Krist na žalu – Nakladnik zbor MI 1990.
70. Tunja Oršolić Makarić – Dom svoj brane Posavski Hrvati – Nakladnik 106. brigada HVO 1992.
71. Vjeko & Alfa – Simbol slobode, ratna kaseta 1992.
72. Patareni – programirao bubanj za 5 pjesama (pjesme su objavljene na albumima Buka i Ukor Pred Isključenje) 1994.
73. Nebeski grad – Sada znam, vlastita naklada, remastering za CD reizdanje 1995.
74. Nebeski grad – Novo nebo, nova zemlja, vlastita naklada, remastering za CD reizdanje 1995.
75. Sanctus – Mir dolazi iz srca, nakladnik Župni ured sv. Barbare Vrapče 1996.
76. Lukrecija – Nova ljubav – Nakladnik HB ton 1997.
77. Anima – Kralju svemira – Nakladnici Animaton, Glas Koncila i Hrvatski katolički radio 2000.
78. Razni izvođači (Glasnic, Mirjam i Tau) – Isus poziva nas (album u povodu 200 godina župe Tolisa) – Nakladnik Franjevački samostan Tolisa 2002.
79. Župni zbor sv. Jakoba Prelog – Korizmene i uskrsne pjesme, Nakladnik RKT župa sv. Jakoba Prelog, remastering i priprema za CD reizdanje
80. Apostoli mira – Ljubav svih vjekova – Nakladnik Laudato 2004.
81. Davor Terzić – Put povratka – Cro sacro i Croatia records – 2005.
82. Alfa – Pjesma za mir, nakladnik Svjetlo riječi 2016.
Kompilacije:
83. Ivo Fabijan – Kreni gardo – Nakladnik Croatia Records 1991.
84. Catholic band aid – Lanac ljubavi – Nakladnik Teovizija Zagreb 1991.
85. Razni izvođači- Pjesma za Hrvatsku – Lesi se vraća kući – Noćas se Hrvatska budi – Nakladnik Croatia Records – 1991.
86. Ivo Fabijan – Za dom – Nakladnik ? 1992.
87. Razni izvođači- Oraški branitelji – Makarić i Drale – Nakladnik Radio postaja Orašje – 1993.
88. Ivo Fabijan – NK Hrvatski dragovoljac – Nakladnik NK Hrvatski dragovoljac 1994.
89. Ivo Fabijan – Striče Ivane – Nakladnik Dammic 1994.
90. Jukić – 25 godina – Nakladnik Franjevačka teologija Sarajevo 1995.
91. Razni izvođači – Popularni Porin (promo CD) – Nakladnik Hrvatski katolički radio 2001.
92. Razni izvođači – U susret Božiću 1 Adventske pjesme – Nakladnik Cro sacro i Croatia Records 2005
93. Razni izvođači – U susret Božiću 2 Božićne pjesmme – Nakladnik Cro sacro i Croatia Records 2005
94. Razni izvođači- 20 najljepših Marijanskih pjesama
95. Razni izvođači – Neuroth PROMO, nakladnik Hrvatski katolički radio i Neuroth 2016.
Snimke na festivalskim albumima:
96. Stepinčeva katedrala ’91 – Ivo Fabijan – Proljeće u Bleiburgu – Nakladnik Croatia Records – 1991.
97. Stepinčeva katedrala ’92 – Ivo Fabijan – Kako je nebo čudesno – Nakladnik Croatia Records – 1992.
98. Uskrs fest 2002, Nakladnik Hrvatski katolički radio 2002.
99. Uskrs fest 2003, Nakladnik Hrvatski katolički radio 2003.
100. Frama Fest 2000 – Nakladnici HKR/Svjetlo riječi/Tau
101. Frama fest 2002 – koaranžer sklabe br. 1 Kličite i pjevajte svi grupe Apostoli mira
102. Frama fest 2003.
103. Frama fest 2004.
104. Krapina fest 2002 – Nakladnik Radio Marija Bistrica 2002
105. Krapina fest 2003 – Nakladnik Radio Marija Bistrica 2003
106. Krapina fest 2005 – Nakladnik Radio Marija Bistrica 2005
107. Don Bosco fest 2002.
108. Don Bosco fest 2003.
109. Don Bosco fest 2006.
https://www.facebook.com/slavko.nedic /
YT – RiM – Posveti nas u svojoj ljubavi
YT – Žera, Marko, Ćeha, Toni, Mladen i Zec – Banovina u srcu
YT – Goran Grgić feat. Nene & Rockoko Orchestra – Ja vjerujem
YT – Opušteno: Slavko Nedić
Za objavu pripremio:
Dragutin Matošević
Tuzla, BiH