• Radio shows

    Fleš, Tuzla, BiH

    MOD International, Tuzla

    Kontakt

  • Davor Matošević - YouTube

    ex-YU-singles

    Mixcloud - Radio shows

    Reklamno mjesto 8

    Reklamno mjesto 9

  • Recenzije »

    NATAŠA GUBERINIĆ – Humanlike

    NATAŠA GUBERINIĆ – Humanlike

    NATAŠA GUBERINIĆ – Humanlike / Multimedia Music, 2025 / CD, digital / pop, rock / Srbija

    Osnove i muzička pozadina – Nataša Guberinić je srpska pjevačica, autorica i nekadašnja članica popularne grupe Tap 011. Sa tom grupom pojavljivala se u poslednjoj fazi njihovog rada, nakon što su iz sastava otišle Ivana Peters i Goca Tržan. Pjevala je na albumima “Čudesna ploča” i “Peti element“. Osim muzičke karijere, poznata je i kao radio voditeljka, ali muzika joj je ostala glavna strast.

    Na tržištu je njen debitantski album, “Humanlike” koji je snimila uz pratnju većeg broja saradnika.

    Diskografija – Humanlike (Multimedia Music, 2025)

    Na albumu “Humanlike” sarađivali su – Nataša Guberinić (vokali) ; Svebor (ak. i el. gitare) ; Dejan Antović (bass) ; Jovana Šatrić (bubnjevi) ; Slavko Vesić (prateći vokali) – i gostujući muzičariBrent Mason (el. gitara, 2) ; Dave Ristrim (pedal steel guitar, 2) ; Tim McDonald (piano, 2) ; Jonathan Hoard (prateći vokal, 2) ; Garry Castleman (gitara, 6) ;

    Album “Humanlike“, prvi je samostalni studijski album Nataše Guberinić i označava njen prelazak iz dugogodišnjih saradnji sa bendovima na potpuni autorski muzički izraz. Album je objavljen 1. februara 2025. i dostupan je digitalno i na CD-u. Sadrži 9 pjesama i traje oko 36 minuta. Album “Humanlike” nije žanrovski jednostavan. On se kreće kroz blues, rock i soul, ali s modernim i emotivnim pristupom. Nataša Guberinić tvrdi da ne slijedi komercijalne trendove, već isključivo svoj senzibilitet i teži imati autentičan izraz.

    Najznačajniji singlovi i pjesme sa ovog albuma su – “Killed” – ujedno i prvi single sa albuma, koji je nastajao godinama i doživio je više transformacija prije svoje finalne verzije. Takođe, za taj single urađen je i video spot. Slijedio je singleUnfollow” – kao snažan vizualni single objavljen prije same objave albuma, sa porukama o “otpratiti toksične stvari“. Ostale pjesme uključene na albumu su – “Bluesman“, “So Hard“, “Baby Bye Bye“, “Animals“, “What Kind of Human“, “Why Can’t We Look Like Each Other” i “Another Drink“. Miks i mastering albuma potpisuje Goran Antović, a album je snimljen u Supreme Tracks studiju.

    Iz naslova pjesama sa albuma, evidentno je da su pjevane engleskim jezikom. Muzika sa albuma ima svjetski prizvuk i, očito je, nije pravljena samo za srpsko muzičko tržište. Dometi ovog albuma u svjetskim okvirima ovise od mnogo čimbenika, a prvenstveno od pravovremene i adekvatne medijske promidžbe. Makar malim dijelom, zasluženom uspjehu, doprinosa će dati i ovaj prikaz. Album “Humanlike” to svakako zaslužuje.

    NATAŠA GUBERINIĆ – “Humanlike” – 1. Killed ; 2. Bluesman ; 3. Unfollow ; 4. So Hard ; 5. Baby Bye Bye ; 6. Animals ; 7. What Kind Of Wuman ; 8. Why Can’t We Look Like Each Other ; 9. Another Drink

    Foto – Danilo Mataruga

    https://www.facebook.com/natasa.guberinic / NATAŠA GUBERINIĆ – “Humanlike” (Full album)

    YT – Nataša Guberinić – Killed

    YT – Nataša Guberinić – Unfollow